Rekrutacja 2024

Rekrutacja to nabór nowych dzieci do przedszkola, który odbywa się od marca. Wtedy można przyjść do przedszkola po wniosek, aby zwrócić wypełniony. Następnie Dyrektor Publicznego Przedszkola w Siemkowicach na podstawie Zarządzenia  Wójta  Gminy Siemkowice w sprawie ustalenia terminów postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego na dany rok szkolny ustala skład Komisji Rekrutacyjnej. Komisja weryfikuje i sprawdza, czy wnioski są kompletne, nadaje punkty za dane kryteria i sporządza listę dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przedszkola oraz listę dzieci przyjętych i nieprzyjętych.

Po tym rodzice są powiadamiani telefonicznie  o wyniku rekrutacji do przedszkola i proszeni są o przyjście  do placówki w wyznaczonym terminie, aby potwierdzić  wolę  przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia. Jednocześnie są informowani, że w maju otrzymają grafik ze spotkaniami adaptacyjnymi w przedszkolu i będą należeli do zamkniętej grupy na FB, przez którą będą powiadamiani o wszelkich działaniach w przedszkolu.

Po przyjęciu dziecka do przedszkola należy pobrać i wypełnić następujące dokumenty:

1. Zgody i oświadczenia
  2. Upoważnienie do odbioru
  3. Jednorazowe upoważnienie do odbioru dziecka, gdy nie może przyjść wskazana w stałym upoważnieniu osoba.

Wypełnione oświadczenia, zgody i upoważnienia należy dostarczyć do przedszkola 1 września nowego roku szkolnego.