Krótki opis infrastruktury placówki

Budynek Publicznego Przedszkola w Siemkowicach jest budynkiem wolnostojącym, posiadający jedną kondygnację użytkową, w całości podpiwniczony. Na parterze są 2 sale zajęć dla dzieci z łazienkami obok, sale pełnią też funkcję jadalni w czasie spożywania posiłków. Są też dwie szatnie dla dzieci, pomieszczenia socjalne , administracyjno- biurowe, pomieszczenie kuchenne oraz sanitariaty. W piwnicy budynku są 3 pomieszczenia na sprzęt sportowy, sezonowe zabawki, zabawki na plac zabaw, pomoce dydaktyczne i dekoracje. Budynek nie jest przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Obok przedszkola znajduje się duży plac zabaw z urządzeniami : 2 podwójne huśtawki, 2 piaskownice, zjeżdżalnia z trzema  wejściami( 1-e proste, 2-e po równoważni, 3-e po ruchomym moście) , 2 koniki- huśtawki, 3 ławki do odpoczynku. Przy głównym wejściu stoją dwa kolorowe , długie stoły z ławami po obu stronach do zajęć w sezonie wiosenno- letnim.

Wszystkie działania w Publicznym Przedszkolu w Siemkowicach skierowane są na wszechstronny rozwój dzieci, w przyjaznym, bezpiecznym i radosnym otoczeniu.