Wytyczne przeciwepidemiczne Głównego Inspektora Sanitarnego dla przedszkoli.

UWAGA RODZICE!

W trosce o zdrowie wszystkich dzieci uczęszczających do naszego przedszkola przedstawiamy:

Wytyczne przeciwepidemiczne Głównego Inspektora Sanitarnego dla przedszkoli:

• Obowiązkiem rodziców jest przyprowadzanie do przedszkola dzieci tylko zdrowych.
    Nie przyprowadzamy dzieci, które: mają katar, kaszel, gorączkę (nie dotyczy alergii), są przeziębione lub chore, są w trakcie leczenia antybiotykowego. Dzieci zakatarzone, przeziębione i kaszlące nie mogą przebywać w grupie z dziećmi zdrowymi. Infekcje mnożą się lawinowo i przechodzą na pozostałe dzieci;

• Dzieci z wyraźnymi objawami chorobowymi (np. zakatarzone, przeziębione, kaszlące, z gorączką , wysypką, itp.) nie mogą przebywać w grupie z dziećmi zdrowymi.

• W stanach infekcji, chorób skórnych, zakaźnych dziecko nie może uczęszczać do przedszkola do czasu całkowitego wyleczenia.

• Rodzice mają obowiązek zgłaszania wszelkich dolegliwości i chorób zakaźnych dziecka nauczycielowi.

• W czasie pobytu dziecka w przedszkolu, w przypadku zaobserwowania wystąpienia lub zgłoszenia przez dziecko niepokojących objawów i złego samopoczucia , stanowiącego zagrożenie dla prawidłowego funkcjonowania samego dziecka oraz innych dzieci w przedszkolu (m.in. uporczywy kaszel, uporczywy katar, wymioty, biegunka, ból brzucha, ból ucha, wysypka niewiadomego pochodzenia, podwyższona temperatura, urazy i inne) nauczyciel ma obowiązek powiadomienia telefonicznego rodzica/opiekuna prawnego oraz poinformowania dyrektora o stanie zdrowia dziecka.

• Po otrzymaniu od nauczyciela lub dyrektora informacji o stanie zdrowia dziecka rodzic jest zobowiązany do niezwłocznego odebrania dziecka z przedszkola, ze wskazaniem konieczności konsultacji lekarskiej.

• W przypadku stwierdzenia wystąpienia u dziecka choroby zakaźnej rodzice/opiekunowie prawni dziecka zobowiązani są do poinformowania dyrektora placówki o zachorowaniu dziecka.

• Zaleca się, aby dziecko pozostało w domu do całkowitego wyleczenia w celu uniknięcia powikłań.

• Dziecko "podleczone" lub bezpośrednio po przebytej chorobie jest wyraźnie osłabione i jego organizm jest bardzo podatny na kolejne infekcje czy inne choroby.